Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  

5.8.2006
Pro dnešek pauza...
Jelikož právě na počítači stříhám video za poslední dva měsíce, aktualizaci eMartinky provedu až zítra. To víte, nálada na bodu mrazu, neboť po celý den prší a je zima. To nemůže být normálně? Buďto je horko, nebo zima. Nebo sucho a naproti tomu přívalové deště a povodně. Ach jo, prý si za to můžeme sami ;-) Nashle zítra.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Pohled na Kralický sněžník :-)16.7.2006
Víkend v pohybu...
Jistě jste se včera při absenci jinak každodenní aktualizace podivili - kdepak zase paří, takhle v sobotu? To víte, jsou prázdniny. Stejně jako si užívají naše děti u babičky a dědy, tak si i rodičové maličko pozměnili běžný chod víkendu. Jednalo se o vskutku náročný a aktivní víkend, jehož výsledkem je příjemná únava všech zůčastněných, respektive nás dvou.
Abych Vás déle nenapínal - v sobotu odpoledne nastalo balení věcí a poté jsme autem vyrazili do vzdálenějšího města, kde se konaly pivní slavnosti s naší oblíbenou rockovou skupinou. Jelikož se jednalo o městskou akci, ten počet návštěvníků nám vyloženě vyrazil dech. I na pivo se čekalo déle než jsme zvyklí, i přes mnoho výčepních míst. Tak jsme si spolu se skupinou a davem zazpívali a zařádili při známých skladbách - Chtěl jsem jednou mít, od Turba, následoval Svařák, písničky od Kabátů, Tří sester a mnoho dalších. Prostě skvělá atmosféra a open-air nazvučení. Nebýt šíleného ochlazení, vydrželi bychom až do dvou hodin, kdy se končilo. Takhle jsme zbaběle "zdrhli" po půl jedné. Jste zvědaví, kdeže jsme spali? Nebojte se, za volant po konzumaci alkoholu nesednu ;-)
Plán byl vymyšlen následovně - odpoledne přijedeme a ubytujeme se v sousedním autokempu. To se stalo. Rozložit náš nový stan bylo dílem okamžiku a pak jsme šli do restaurace vedle koupálka na večeři. Po rockové akci jsme se stulili ve stanu do jednoho velkého spacáku tvořeného ze dvou a k ránu byla opravdu zima. Nezmrzli jsme, to bych Vám nepsal ;-)
Po kávové snídani v předzahrádce restaurace jsme se rozhodli - vzhledem ke skvělé viditelnosti zajedeme na nedaleký Suchý vrch a tamní rozhlednu. Výhled byl opravdu úchvatný. Dokonce nás překvapilo rychlé občerstvení v patě rozhledny, ona totiž dřevěná historická chata na Suchém vrhu před několika lety vyhořela. Její zaizolované trosky ční opodál. Dělostřelecký srub Bouda ;-)
Z rozhledny jsme vyrazili pěšmo dosti náročným terénem do nedalekého dělostřeleckého srubu Bouda. Cestu nám dosti znepříjemňovaal šílený a ledový vítr. Já měl v tričku co dělat, abych to ustál. A to vydržím dost. Jenomže, kdybych si vzal mikinu, tak se šíleně z náporu slunečních paprsků zpotím. Toť je dilema. Do pevnosti jsme nakonec nevkročili, neboť se nám nechtělo čekat půl hodiny do další prohlídky. Raději jsme zase jako kamzíci skákali přes kamení a do kopce zpět, na Suchý vrch. Opět čtyřicet minut. Ale těch borůvek mezi klečí. Všichni turisté trhali a ochutnávali borůvky. Bohužel jsou plody malé, je to způsebeno s největší pravděpodobností letošním suchem :-(
Dnešní fotky jsem fotil mobilem, digiťák zůstal nedopatřením doma. Na první fotce je pohled směrem na Kralický sněžník a té druhé právě Dana kráčí k pevnosti Bouda :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Pohled do lomu :-)17.7.2006
Chvála horských kol...
Po celkem náročném pracovním dni(Hlavně to úmorné řešení problémů s výrobní linkou a celodopolední konzultace se zastoupením Omron Česká republika - když mi telefonicky pomáhali, jak mohli. Tímto jim do Prahy dík :-) ), jsem konečně zamířil domů. Společně s Danou jsme zatelefonovali ze zahrádky babičce a hlavně Martince, abychom jí popřáli k jejímu dnešnímu svátku. Martinka nám nadšeně vyprávěla svoje nové zážitky z prázdnin. Vůbec nemá žádné problémy si s námi promluvit a pak se rozloučit. To je dobře. I Vojtík s námi telefonicky komunikuje, jenomže v jeho případě je domluva prozatím horší. To však bude lepší a lepší :-)
Dana navečer odjela s kamarádkami - jely společně na kolech kamsi do daleka. Já se sbalil také, vždyť jsem s Danou večerel již před půl šestou. Já se dnes rozhodl, že pojedu mimo asfaltky a vyzkouším něco z kopcovitého krosu. Kolo mám sice trekingové, ale obuté do silnějších pneumatik, takže vlastně o nic nejde. Po celkem pohodové cestě proti proudu řeky malebným údolím jsem se pustil do těžkého zdolávání nechutného převýšení. A navíc ta šotolina. Zadní kolo hrabalo a štěrk jen jen za mnou pršel. Podařilo se mi vrchol zdolat a s ním i vrchol velkého žulového lomu. Jak vidíte na fotce, je to celkem výhled. Právě se pohybuji hluboce za cedulí - Zákaz vstupu, nebezpečí pádu do lomu. Copak Vám něco podobného píšou někde ve skalách? Kdepak, provozovatel lomu se jistí ;-)
Řeknu Vám, následovný krkolomný sjezd do sousedního městečka stál za tu kopcovitou námahu. Brzdy v pohotovosti, zadní kolo ve smyku a jednalo se celkem o adrenalinový sjezd. Ta horská kola stejně mají co do sebe ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


19.7.2006
Na kole se dá jet i do práce...
Včerejší aktualizace jaksi odpadla, neboť jsem se Dany po večeři zeptal,"Nechceš se jet projet na kole?" Dana se smála,"Já celou dobu čekala, kdy mi tohle řekneš!" Žádné strachy, nejednalo se o velký okruh, jízda se minimalizovala k hořejší hospodě. Tam jsme si dali nějaké to pivo a také nakládaný Hermelín. Dana mezitím telefonicky zjistila, jak se věci u babičky mají a hlavně, jsou-li děti v pohodě. Jsou, a to je hlavní. Dnes opět všichni řádili na koupálku ve městě. Už v pátek si pro naše malé miláčky jedeme. Však uvidíte :-)
Dnes jsem se dosti unavil. Dalo mi celkem zabrat betonování podlahy v kumbálu na kola a dětské hračky. Už je to hotovo a relax. Sousedka nám při té příležitosti vyprávěla, proč se nám v sobotu ocitla plotová tyčka vedle vchodových dveří. Prostě nám ji možná nějací mlaďáci vylomili z plotu a jí podepřeli kliku hlavních dveří. Celkem dobrý fór, že? Jenomže strejda od sousedů šel po ránu kolem a tu tyčku postavil vedle dveří. Fór se prostě nepovedl a ti dotiční jistě nečekali v křoví až do rána ;-)
Po ránu jsem jel po mnoha letech do práce na kole. Divili se všichni jak v pracovním městě, tak i doma. Cesta je v pohodě a já mám po těch třicítkách natrénováno. Ujet pak devět ráno a děvět kilometrů zpět, je celkem v pohodě :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dana telefonuje s Martinkou :-)20.7.2006
Poslední den bez dětí...
Tak jsme si prožili poslední historický večer bez dětí. A to pěkně naostro - v předzahrádce hospody na horním konci naší obce. Smažák k večeři to jistil a k tomu jsme dohnali dehydrataci našich organismů čtyřmi kousky od Gambrinusu. Prostě pohoda a známí. Přece jenom nám ten dnešní den nadělil opravdu horké počasí. I moje cesta na kole z práce byla zpestřena protivětrem, jinak bych asi padl někam do příkopu ;-)
Dnešek je opravdu poslední bezdětný - hned zítra se s našimi miláčky opět setkáme. Už se nám po nich moc a moc stýská. Dana jim chtěla původně telefonovat z mého služebního Eurotelu, avšak okolo hospody nebyl signál. Tak sáhla po svém T-mobile. Mluvila i s dětmi a těm se evidentně po nás nestýská. Však uvidíme zítra ;-)
Těsně před odjezdem do hospody jsem se zase trápil s naší čističkou odpadních vod. Abych to zkrátil - je to ČOV. Kaly ucpaly výstupní trubku a já se v těch sra***ch hrabal rukama. Co se dá dělat, že? Fungovat to musí, když už jsme to zařízení museli před deseti lety nainstalovat. Ještě tak by se měl k čističce vést deník, ale to byste po nás chtěli moc ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


21.7.2006
Nové auto a setkání s dětmi...
Konečně jsme se navečer setkali s dětmi. Jenom si nepředstavujte žádné natažené ručičky a běh nám v ústrety. Kdepak. Vojtíšek se sice hnal k Daně, ale se mnou se pomuchloval až po drahné chvíli. Zato Martinka se tulila ostošest. No jo, zatímco Martinka na otázku,"Tak co, pojedete s námi domů?", prohlásila,"Já ještě domů nepojedu!" Vojtíšek však tvrdil pravý opak,"Já už ci jet domů!" Proč ne.
Děti se během těch čtrnácti dnů s babičkou a dědou několikrát koupaly jak v bazénu doma, tak i ve velkém v blízkém městě. Vojtíška pak potrefil menší zánět spojivek, takže s ním babička musela jet k doktorce. Ale jinak v pohodě. Vše nám prozradily holky již během telefonátu,"Vojtíškovi teče z očička!" No, když to není nic horšího ;-)
Odpoledne jsem sice šel z práce po o, ale moje cesta na kole domů se maličko protáhla. Šlapat v tom vedru a dusnu dá zabrat. Cestou pak v Hradci následovala zastávka v autosalonu a my si vybrali nový vůz, abychom obměnili vozový park (Já měl konkrétní značku a model vybraný již předem z Netu). Původně jsme se chtěli jenom podívat, jenomže já před prodejce položil sjetinu z internetovského konfigurátoru a rázem se to vezlo jako po másle. Vše jsme prokonzultovali, zajednali leasing a pak nás prodejce vezl až do Pardubic, abych mohl usednou za volant stejného modelu auta a vyzkoušet si ten nový pocit z jízdy. Je to fakt o něčem jiném. Díky této peripetii jsme nakonec strávili v autosalonu téměř tři hodiny a přijeli k babičce a dědovi až na podvečerní grilování.
Dnes Vám fotky bohužel ještě nepřinesu, neboť nemohu nalézt komunikační kabel od foťáku. Zítra vše napravím, jenom se nobojte.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti před odjezdem domů :-)22.7.2006
Konečně jsme všichni doma...
Tak, a jsme konečně doma. Přijeli jsme dnes odpoledne a naše kroky směřovaly na procházku po vsi. To víte, tak moc jsme se s Danou na děti těšili. Jak vidíte na první fotce, Vojtíšek musí stále nosit ven sluneční brýle, neboť před nedávnem prodělal zánět spojivek. Naštěstí mu ty brejličky příliš nevadí ;-)
Po ránu jsme se s Danou rozhodli, že pojedeme na nákup do HyperTesca. Děti chtěly také. Díky tomuto rozhodnutí jsme toho nakonec nakoupili poněkud více, neboť Martinka co chvíli do vozíku přihazovala nějaké zboží. Vojtíšek ne, ten si užíval jízdy na vozíku. Marťa volí následující styl cestování - stoupne na podvozek vozíku a drží se okraje.
Po obědě následovala návštěva u hradecké babičky. Tam dostala Martinka k svému svátku ještě dětský bateriový vysavač. Saje tak akorát polystyrenové kuličky. Jenomže Vojtíšek chtěl vysavač také. On je takový domácí pomocník a kolikrát saje chvíli i domácím velkým. Málem se s Marťou porval a neustále tvrdil,"Já bysem těl taky takový vysavač!" Babička mu na uklidnění darovala dřevěný domeček od velikonočních cukrovinek. Až poté byl v pohodě ;-) Vojtíšek sedí na okraji nádrže ;-)
Z celodenní akce na požární nádrži jsme se domů vrátili až po osmé večerní. Však se dětem nechtělo jít do sprcháče. Dostal jsem je tam po menší druhé večeři, až po deváté hodině. To se Dana právě ptala,"Nevíte, co si dáme zítra k obědu?" Vojtíšek nezaváhal ani na minutu,"Anó, mám nápad! Čeba knedlíčky bambovový!" Ty má rád. Když on je Vojtík vůbec takový spisovně mluvící. Třeba dnes ránu - přičuchnul si k dědově čaji s citrónem a medema prohlásil,"Já to dědo hezky cítím, to moc dobže voní!" :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti v bazénu :-)23.7.2006
Vojtíšek si musí pomalu zvykat na nové auto...
Tak a máme tu další letně žhavý den. Teplota v zahradním bazénu dosáhla odpoledne třiceti stupňů a voda se díky našemu proplachu, podomácku vyráběného pískového filtru značně projasnila. Více detaailů v článku ZDE. Vodu máme stále originální bez výměny, jak jinak. Celou sezónu se dá tak vydržet. Děti se dopoledne koupaly spolu se mnou. Po obědě jsem se vrhnul na nahazovaní zdí v kumbálu - ty už hodně dlouho čekaly na podobnou činnost. Martinka mi přišla asistovat, jenomže já ji varoval,"Martinko, to vápno v pytli je žíravina, to by ti mohlo z míchačky stříknout do očiček a rozežrat ti je. To by jsi třeba potom ani nemusela vidět, víš? Běž raději dál!" Martinka poodstoupila a přesto vyzvídala,"A to by mi ty oči pak znovu narostly?" Musel jsem ji , bohužel, zklamat ;-) Vojtíšek jezdí se svým Twingem ;-)
Vojtíškovi jsem odpoledne vytáhl jeho nový elektromobil značky Renault Twingo. Kolega mi jej prodal za tři stovky a prý to mělo drandit na šestivoltový akumulátor. Tak jsem jej zakoupil a autíčko se na trávě ani nehlo. Minulý týden mi přišel druhý šestivolťák a po zařazení do série jezdí nyní auto na dvanáct voltů. I Martinku uveze po zahrádce na trávě. Děti si pomalu zvykají na záludnosti řízení, neboť auto disponuje i zpátečkou, neutrálem a navíc odpojovačem motoru při sešlápnuté brzdě. Akku má navíc takovou kapacitu, že tímto stylem budou moci jezdit bez nabití klidně tři dny. Však se to také téměř nedá nosit ;-)
V souvislosti s Vojtíškovým autíčkem jej připravujeme i naše nové auto. Když Vojtovi ukážete dvě barvy - zelenou a modrou, odpoví,"Tadle bavička je tavičková a tadle jako naše auto!" Toho se musí zbavit, neboť nové auto bude mít barvu červenou, ta se zpočátku zamlouvala hlavně Daně. Posléze jsem i já bez problémů přistoupil na tento odstín. Přece jenom, červené Ferrarri, to je něco, že? Dělám si srandu, ale barva je skutečně červená ;-))

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti jezdí v novém Twingu :-)24.7.2006
Nový silniční zákon dokáže být cynický...
Zatímco jsem odpoledne opět nahazoval stěny v kumbálu maltou, Vojtíšek mne posléze navštívil a velice se podivoval,"Tatínku, to je špatněé! Poč dals tu maltů i na podlahů!" Abyste tomu rozumněli, já položil před víkendem i poslední vrstvu betonu na podlaze. Právě proto se Vojta čílil ;-)
Právě jsem s dětmi doma sám, Dana se jela projet na kole s kamarádkama. Ale to je v pohodě, neboť jsem oba miláčky zahnal na rychlou a studenou večeři domů. Pak následovalo sledování nového DVD Bořek stavitel. Po mém odchodu na dvorek a následném návratu jsem našel Martinku značně se řehtající. Málem spadla smíchy pod stůl. Víte co mi povídala? "To je ale legrace, chichichi, jenom si to představ, že zazvonil Bořkovi telefon a Bořek zvednul místo sluchátka banán a dal si ho na ucho, chichichi!" To je ale legrace, viďte? ;-)
Zatímco zuby nehty dodržujeme silniční zákon, policejní prezident nám lítá po dálnici rychlostí 190km/h a vedoucí dopravky z Frýdku Místku dokáže nabourat v naprosté podnapilosti a pak tvrdí jako malý kluk, že prý neřídil. A pak nám mají jít příkladem. Jak absudrdně zapůsobí článek o cyklistovi, který málem nepřežije, ale hlavní je, aby dopravka zjistila, zdali před jízdou nepožil alkohol. Ejhle, požil. Má tu smůlu, že sám přežil a bude tudíž platit 25 000 Kč za porušení zákona. Článek je ZDE. Kde to jsme? Já se už budu bát dát si jedno dvě piva po sportovním výkonu, neboť dohlížím na Martinku jedoucí přede mnou a kromě toho mám Vojtíka za sebou na kolosedačce. Ach jo :-(( Hlasujme raději pro změnu silničního zákona.
Vojtíšek za mnou právě přiběhl a stěžoval si,"Tatínku, mě bolí tadyten malej pvst, tadyten malej!" Jedná se o malíček na noze, tak jsem mu raději doporučil,"Hezky si lehni a nech ho v klidu, to se spraví!" To bude v pohodě, dětem se prostě nechce spát ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek předvádí svoje policejní auto :-)25.7.2006
Duhová energie nám dnes pořádně zatopila ... ;-)
Abnormálně teplé počasí v České Republice pokračuje i nadále. A nejenom tam. Studny vysychají, úroda musí být zavlažována a kromě toho dnes u nás kolabovala energetická přenosová síť ČEZu. Prý byl vyhlášen i stav energetické nouze. Že jsem si ničeho nevšiml? Naše firma patří svým vysokým odběrem k významným odběratelům a výrobu jsme nezastavovali. No, snad to dají do pořádku.
Děti za celý den nos ven nevystrčily. I když, občas jo. Jenomže následovala hláška,"Nám je venku teplo!" Kromě toho přišel Martinčin kamarád - dnes již předškolák. Tak si společně zhlédli konec DVD Sindibáda a poté se děti přesunuly na počítač - server a mastily tam Martinčiny logické hry. Bohužel, bez zvuku. Před nedávnem to přestalo hrát ze zvukovky a já nevím co s tím. XPéčka tvrdí, že zařízení pracuje správně a ono je to nějaké naprosto mrtvé. Bohužel, hrát třeba konverzační hru, Hledá se Nemo, je nad lidské síly, natož nad dětské ;-)
Navečer mi Martinka povídala,"Tatínku, když jsme byli u babičky, tak jsme si pouštěli před spaním písničky!" Proč ne, hned jsem do jejich minivěže šoupl jedno nové cédéčko - Jede jede mašinka. A už to začalo. Martinka mi hlásila každý další titul, jenž poznala,"Tatínku, tohle je Jóžin z bážin, tohle Spalo kotě, a teď hrajou to z toho filmu - s tebou mě baví svět má zlatá Emčo!" Zpívala ostošest. No nevím, zdali to byl dobrý nápad, tohle cédo. Vojtíšek poslouchal také a Daně posléze referoval,"Mamí, měli sme mašinků a teď máme tadytu kočkůů!" Ten to rozsekl, viďte ;-) Kvetoucí čínská růže ;-)
Maličkatý komentář k fotkám - na té první mi Vojtík předvádí své nové policejní auto. Na druhé jsem zvěčnil Daninu chloubu - její kvetoucí čínské růže na dvorku. Jakmile je na jaře šoupne na ostré slunce, vypadají na umření, ale vzápětí se takhle okvětí :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (7962) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7196) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6219) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41346) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist