Stránky miminka,neplodnost,zajímavosti o dětech

 Hlavní menu
 NOVÝ BLOG
  - úvodní stránka
 ODKAZOVNÍK
  - naši partneři
 TĚHOTENSTVÍ
  - naše bříško Vojtíšek
 VOJTÍŠEK
  - novinky - deníček
  - míry a váhy
  - moje první...
 MARTINKA
  - novinky - deníček
  - Martinka po narození
  - míry a váhy
  - moje první...
 NAŠE NEPLODNOST
  - něco o rodičích
  - Martinka
 NEPLODNOST - léčba
  - metody IUI,IVF
  - metoda p.Mojžíšové
  - lidstvo má problém
 ARCHIV ČLÁNKŮ
  - deníček
 FOTOALBUM
  - naše fotografie
 ODKAZY
  - katalog odkazů
 DOMA
  - domácí pekárny chleba
  - u nás doma
  - rekonstrukce domu
  - písková filtrace bazénu
 WEBMASTER
  - vývoj eMartinky
 FAQ
  - co je to eMartinka?

 Kniha návštěv
- Napište nám
- Přečtěte si

Poslední zápis:
8.7.2006  10:58:29 Webmaster
Pište nám na adresu dopisy@emartinka.cz

WEBMASTER
© LTX 2001 - 2024
Radek Lehký
Tel: 602138084
ICQ: 297193369

Veškeré dotazy a technické připomínky mi adresujte na
webmaster@emartinka.cz


Vyberte si články podle Martinčina věku(měsíce):
  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42
  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59
  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75

Zobrazit stránku:  1  2  3  

Vojtíšek vyklízí myčku na nádobí :-)16.11.2006
Kterak se díky myčce na nádobí přesunují problémy...
Dnes se naše území dostalo do místa rozpuštivší se inverze, tak po celý den zářilo sluníčko. Skoro by se chtělo říci,"Konečně je tu Jaro!" Kéž by. Jenomže se na nás paní Zima teprve připravuje. Dle nějaké předpovědi má až do Vánoc panovat teplé počasí. Maličko mi to připomíná loňský vývin počasí, nemyslíte? ;-)
Začíná nám díky zítřejšímu svátku prodloužený víkend a já si snad konečně odpočinu po nezvykle vysokém pracovním nasazení. Vždyť jsem ani včera nic na web nenapsal. Raději jsem šel v devět hodin spát se slepicema, promiňte, s dětmi. Když se Dana vrátila domů ze schůze, už jsme všichni chrněli.
Cestou z práce jsem se ještě zastavil na větším nákupu v supermarketu. Ten uklidila maminka a Vojtíšek se pro změnu pustil do vyklízení myčky. Chyběly mu totiž lžíce a tam je právě umyté našel. stává se Vám to také? Když nemáte myčku, je problém, kdo umyje nádobí. Jakmile si myčku pořídíte, problém se rázem přesouvá na jinou úroveň - kdo vyndá to umyté nádobí z myčky? :-)
Vojtíšek vytahoval příbory, opatrně ostré nože a v neposlední řadě i porcelánové hrníčky. K těm měl zvláštní připomínky,"Hlavně to nesmím vozbít, to bysme pak neměli nic!" Přesně tak. Nakonec se neopomněl pochválit,"Mamí, já sem to všeckó uklidíl, to sem ale hodnej kluk, viď?" To je. Pokud jej ovšem nemusím budit po ránu do školky a Dana ho pro změnu odpoledne tahat opačným směrem domů. Pokaždé chce být, kde momentálně je a kvůli tomu ztropí zpravidla řádné hlasové představení. Vojta si ještě nenechá nic diplomaticky vysvětlit ;-)
Snad nám bude i zítra přát počasí a pohrabeme celou zahrádku od listí. Dětičky se již moc těší, přece jenom se ve všední den moc ven nedostanou. Sluníčko zapadá v našem údolí příliš brzo a po čtvrté hodině je tu již stín.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Vojtíšek v Twingu :-)17.11.2006
Sedmnácté výročí 17.listopadu...
Počasí nám přeje, viďte? V pohodě jsme dohrabali na zahrádce listí. Já dopoledne s dětmi a zbytek pak maminka po o. Dětičky tou dobou sledovaly skvělou pohádku Tři veteráni. Martinka tu psinu komentovala,"Tatí, to je skvělá pohádka, ty tři vegetariáni!" Já se začal smát, že jsem málem spadl z gauče. A to se smát nemohu, neboť jsem si v úterý narazil pravé dolní žebro. A smích rázem dosti bolí. Hlavně když pohádku sledujete pořádně a neunikne Vám všudypřítomný svěrákovský humor. A že se celé divadlo Járy Cimrmana v pohádce náležitě vyřádilo :-)
Dopoledne jsme hrabali listí a Vojtíšek drandil ve svém elektrickém Twingu po zahrádce. Auto nechtělo moc jezdit, neboť kluzká tráva a listí je jeden velký problém. Co chvíli mu jediné poháněné zadní kolo hrabalo. A to jsem ho opatřil dvěma gumovými kroužky. Stejně je to málo. Zkušený řidič Vojta se kymácel v sedadle dopředu a dozadu, až se kolo chytlo a mohl tak pokračovat v krasojízdě. Za chvíli napadne sníh a to auto nepojede už vůbec. Však jsem ho zazimoval do kumbálu mezi ostatní letní hračky ;-) Martinka hrabe zahrádku ;-)
V souvislost s dnešním sedmnáctým výročím 17.listopadu 1989 mi na mysli vytane ta doba, jíž jsem právě trávil v základní vojenské službě. Jednalo se město Hlohovec. Tenkrát jsem provedl jistou věc, když jsem coby zástupce tzv. Výkonného praporčíka napsal na služebním psacím stroji petici Havel na Hrad. To nebylo to pravé ořechové, jak mi povídali ti "milí" pánové z jedné nejmenované tajné a státní organizace, jímž jsem se následně dostal do drápů,"Milý pane, Vy jste skončil, neboť se vše obrátí jako v šedesátém osmém!" Jo, jo, byl to velký zločin. Prý to na mě mají všechno poznamenané, takže budu raději, když se nic "neobrátí" Všichni si to dnešním dnem uvědomte. To myslím zcela vážně, neboť "oni" tenkrát mluvili zrovna tak.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Veliká věž :-)19.11.2006
Vojtíšek vzdoruje...
Tak se opět hlásím. Protentokrát datluji na serveru, neboť velký počítač právě vyrábí nové video z podzimu. Konečně jsem nastříhal všechny resty a DVD je tak připraveno k použití.
Poslední dny nám počasí vyloženě přeje. Teplíčko a dnes odpoledne i sluníčko vysvitlo. Dnes jsem řádil po venku s dětičkama. Votíšek vznesl požadavek,"Tatínků, já bysem chtěéél jezdít na autěé!" Bohužel, bateriové Twingo jsem včera zarovnal ostatníma hračkama v kumbálu. Včera dopoledne jsme totiž rušili venkovní pískoviště a všechny hračky byly zazimovány do igelitek. Co se dalo dělat, auto jsem nakonec vytáhl a Vojtíšek drandil po zahrádce ostošest. Chvíli předtím totiž konstatoval,"Dnes mě to pojedé, všechno listí je pyč!" Aby ne, vždyť jsme ho v pátek shrabali. Na listí mu totiž hrabalo pravé zadní kolo, na nějž má motor náhon ;-)
Dana trávila dopoledne na velkém cvičení. Vojtíšek ji jednu chvíli vyloženě požadoval,"Kdepak je moje maminká? Já chci svoji maminků!" Křičel ostošest. Posléze změnil svoje prohlášení,"Tatínkůů. já už chcí do školkýý!" To je celý Vojta. Poslední dobou se nechce nechat přesvědčit. Nechce do školky, nechce ze školky, nechce dělat tohle, nechce onohle. Prostě nám tak nějak vzdoruje. Kdypak už tohle období skončí? Kdo ví ;-) Poníčci vítězové  ;-)
Následuje malý komentář k fotkám - na první vidíte věž z kostiček, tu jsem stavěl já. Zbořil ji pro změnu Vojtíšek. Druhé foto pak ukazuje vítěze ve velké koňské soutěži, kterou uspořádala Martinka. Navečer povídala,"Tatínku, maluju velkou koňodráhu a na tý budeme soutěžit. A víte, že po papírech běhali opravdovský hračkoví poníci? Konkrétně My Little Pony. Ale ty vidíte na fotu :-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Velbloudi :-)20.11.2006
Pracuji úplně všude...
Tak, a máme tu opět začátek týdne a spolu s ním problematické ranní vstávání do školky. No, dnes to nebylo zase tak strašné, jenom Vojtíškovi všechno moc dlouho trvalo. Tak jsem přijel do práce relativně pozdě - deset minut po sedmé. To mi však nevadí, jak již jistě víte. Mám volnou pracovní dobu. Ale jde o princip ;-)
Právě se donucuji, abych v legálně zakoupeném softwaru sPlan namaloval výkres silnoproudého rozvaděče pro jednu externí firmu. Takže teď i víte, čím se po večerech u počítače bavím. Kromě dětí. Po vyčištění zoubků i dnes Vojtíšek tradičně žadonil,"Tatínku, můžu bejt na chvíli u Martinky v posteli?" Přikývnu a hned jsou dětičky u sebe a studují nějakou knížku. Ještě předtím jsem jim přečetl dvě kapitoly z knihy Z deníku kocoura Modroočka. Ta se Vojtíškovi, coby potenciálnímu kocourkovi, moc líbí. I Martinka poslouchá bez hnutí. Audo-video v tělocvičně ;-)
Odpoledne se maminka vydala spolu s dětmi ke kamarádce a já zatím ladil konečnou vizáž stropních podhledových polystyrenových desek v naší nové minitělocvičně. Trocha štuku a akryátového tmelu to spravila. Ještě jsem vedle TV přivrtal na stěnu vlastnoručně před lety vyrobenou reprobednu. Ta je na rádio. Prostě, abychom se nenudili ;-) Zbývá doházet spodek stěn speciální sanační omítkou a je snad hotovo. Maximálně ještě tak položit dlažbu. Do Vánoc však není kam spěchat ;-) Přidávám ještě maličký komentář k titulní fotce - ta pochází z naší tuniské dovolené. Velbloudi se na pláži vyskytovali naprosto všude ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


21.11.2006
Co všechno umí tatínek uvařit...
Dnes jsem se hlavně věnoval psaní článku o našem dovolenkovém výletu na pirátské lodi, kde jinde než v Tunisku. Klikněte si na nové čtení ZDE. Stojí to za to ;-)
Co se týče firmy, stále se nemohu hodit do klidu. Dělám práci jíž bych se ještě před rokem celkem děsil a dnes aplikuji frekvenční měniče a programuji je mávnutím levačky. Chce to prostě cvik a ono to jde. Dana se odpoledne zasekla v práci při programování nějaké důležité zakázky na PC a tak jsem pro dětičky jel do školky já. Dosti pozdě, těsně před čtvrtou. Naštěstí to nebyl problém, neboť dnes probíhalo odpoledne přeškolkových dětí. Takže jsme nakonec nešli ze školky poslední. Maminka přijela domů po páté, takže nám nakonec večeři uvařila. Byla plánována bramborová kaše s párkem. U Martinky mám důvěru, neboť hlásila mamce,"Maminko, tatínek umí uvařit párečky!" Ale nejenom to, já umím uvařit, když jde do tuhého, cokoliv. Ideální jsou krizové situace a jde to ;-)
Víte, jaké jídlo poslední dobou Vojtíšek vyhledává? Jedná se o omáčku. Co chvíli se ptá,"Bude dnes omáčka?" Jak ho zklame záporná odpověď. Co se dá dělat, že? ; -)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky se rozplývají nad vánoční výzdobou :-)22.11.2006
Vánoce za dveřmi a Zima jakbysmet...
Vánoce se blíží raketovým tempem, až z toho mám deprese. To, že na nás již delší čas útočí reklamy tak nějak flegmuju, ale nedá se již odolávat. Minulý víkend rozsvítili první venkovní vánoční strom, tuším, že v České Lípě. Nebo se mýlím? Dnes jsem donesl z půdy materiál na výrobu adventního věnce a poté vyběhl do deště, abych nastříhal nějaké větvičky z jedličky - jak jinak, než na věnec. Už je hotový a vypadá moc skvěle. V neděli nám to už začíná naostro. Děti se moc radovaly nad krabicí s ozdobičkami.
To, že je velikým mazlíkem Martinka, mě nepřekvapuje. Pokaždé večer na mne zavolá a já ji chovám na zádíčkách, bříšku, vsedě a ještě jinak. Celé zakončujeme pusinkou na dobrou noc. Vojtíšek se poslední dobou hlásí a chce totéž. Co s ním mám dělat, chovám ho v náručí jako malé miminko. Kdeže jsou ty časy, kdy jsem ho měl u počítače v zabalovačce. A víte, že na to moc rád vzpomínám?
Pochovaný Vojtíšek si před chvílí namísto na polštář, lehl na noční stolek. To víte, že bylo křiku. Sotva jsem ho utišil, už vzlykal,"Tatínků, já chci jít hnéd do školký!" Horko těžko jsme ho přesvědčovali, že je ve školce tma, a že tam nemůže. To chci vidět ráno, jak procitne a bude chtít jít. Známe své lidi ;-) Adventní věnec ;-)
Nastal čas konečně nazout naše auto do zimních pneumatik. Zimáky jsem na nové auto teprve vybíral. Hlavně dle ceny. V pneuservisu mi nabídli pár modelů a já se rozhodoval mezi levnými Kormoran SnowPro a Kleber Krisalp HP. Nakonec zvítězila ta druhá volba, neboť je prodejcem vozů Renault doporučována. Mégane je přece jenom celkem velký vůz a bezpečnost by měla být na prvním místě. I přesto stojí jedna levnější "guma" v patnáctipalcovém rozměru přes šestnáct set. Co se dá dělat, to jsou ta velká auta ;-) Hned zítra tam jedu, sníh může napadnou každou chvilku.

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Martinka s opičkou :-)23.11.2006
Do vánoc máme vymalováno...
Naše auto je dneškem počínaje, nazuto do zimních botiček značky Kléber KrisAlp HP. Byl jsem v pneuservisu odpoledne, poněkud dřívěji z práce. Martinka hned konstatovala,"Tatínku, to je skvělý, už může konečně napadnout ten sníh. Auto si s náma bude moct hrát na koulovanou a jezdit za námi na kopec!" To tedy nevím, ale na hory bychom zajet mohli. Dětičky by potřebovaly řádný placený kurz výuky lyžování. Jenom ještě musíme sehnat Vojtíškovi pořádné lyže a ne ty dětské imitace ;-)
Zatímco se děti navečer bavily v kuchyni, já se vrhnul na dohození posledních stěn v nové minitělocvičně. Jak vidíte na druhé fotce, jednalo se o celkem velký kus. Jen tak tak mi stačily zásoby písku. Alespoň jsem před zimou dodělal pytel s vápenným hydrátem a také s cementem. Už tam vrčí sušička vzduchu a suší stěny. Zbývá to ještě naštukovat a vymalovat. Myslím, že do Vánoc máme vymalováno ;-)
Celá ta pracovní akce má ještě jeden háček - musím zakoupit minimálně dva pytle sanační omítky, abych doházel ty kamenné sokly. Přece jenom se jedná o bývalý chlév a stěny jsou nasáklé kdovíčím. Minimálně vodou, neboť náš dům nemá řádné izolace, pominu-li vodorovně skládanou opuku. Tělocvična ;-)
Vojtíka poslední dobou drezůrujeme. On je totiž moc šikovný, jenomže se mu nechce. Přes den musí chodit čůrat na záchod. To překousl a docela ho to baví. A dokonce i splachuje, narozdíl od Martinky. Horší je to se samostatným oblékáním a následným svlékáním. Pokud se jedná o rychlovku, tak mu pomůžeme. Jenomže normálně dosti vzdoruje. Jde jenom o to, neslevit ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


24.11.2006
Advent je na spadnutí...
Tak, jenom si to přestavte, za měsíc tu máme Štědrý den. Vánoce se blíží raketovým tempem. Však jsem to dnes na vlastní kůži zakusil v supermarketu. V neděli navečer jedeme do Velkého města, skouknout, jak tam budou rozsvěcet žárovičky. To bych měl vše také naistalovat, doma na stromy.
Víte, jaké mne dnes napadly myšlenky? To jsme onehdy někdy před čtrnácti lety zajeli s Danou na nákupy do Vídně. Znáte jistě ty výlety autobusem. Jak jsme se tak vraceli v dohodnutou hodinu na náš parkplatz, spatřili jsme městské policajty, jak vybírají peníze za nesprávné autobusové parkování. Manželka jednoho pána však potřebovala na záchod, tak si odběhla. Mezitím nastalo zběsilé nastupování a odjezd. Průvodce uklidňoval,"Objedeme jedno kolo a pro vaši maželku se vrátíme!" Objeli jsme, manželka však nebyla k nalezení. Manžel prohlásil,"Tak jedeme, ona se nějak domů dostane! Má pas u sebe!"
Dobré že? Leckterá manželka by to po návratu viděla na rozvod. Dost hustý ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Děti hrají Člověče, nezlob se :-)27.11.2006
Martinku trápí rýma jako trám...
Dnes jsem děti ani nefotil, neboť nebylo pořádně kdy. Po odchodu ze školky jeli všichni na návštěvu ke kamárádce a já se zatím pustil do posledních zednických prací v nové minitělocvičně. Zbývalo doštukovat ve čtvrtek naházené stěny a hlavně pomocí speciální sanační omítky nahodit kamenný sokl bez izolace. Dva pytle maltové směsi jsem zakoupil v sobotu, v hradeckém Baumaxu. Jedná se o výrobek firmy Baumit a izoluje to nejenom vodu - i teplo, neboť je to plněné namísto písku perlitem. Však se podívejte na druhou fotku ;-)
Dnešní první fotku jsem pořídil již v sobotu, u babičky a dědy. Naše děti si s neteřinkami občas i vyhrály. Celkem vyjímečně, neboť se po většinu času všichni tísnili v malých prostorách - a rvali se, jak jinak. Zlatě, když je možno jít ven. Nahozená tělocvična ;-)
Na Martinku leze rýma a je to znát i dle řádně rozdrbaného nosánku. Vojtíšek si také před chvilkou stěžoval,"Tatínku, mě nějak bolí nós! Tadýý!" Přitom ukazoval na jeho špičku. Dá se tedy předpokládat, že to Vojta prodělá také. Ale jinak se dětičky dosti drží. O víkendu na ně čeká školkové vystoupení pro seniory, tak jsme moc zvědaví, zdali se ho zůčastní. Paní učitelka by je tam moc ráda viděla. Uvídíme, poreferuji :-)
Počásí mi až neskutečně přeje. Díky němu nemusím nosit vodu do malty z domu a vůbec mi nic nemrzne. Až je to s podivem, že teploměr koncem listopadu ukazuje přes den teplotu 12 stupňů. Fakt podivné. Asi na nás čeká hodně zasněžená Zima, jenom si vzpoměňte na loňský průběh ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Dětičky sledují televizi :-)28.11.2006
Děti a předvánoční televizní reklama...
Reklama v televizi opravdu funguje. Obzvláště ta, zaměřená na děti. Zákeřně vysílaná v době dětských pořadů, jak jinak. Děti tak naprosto s přehledem zvládají problematiku předvánočního hračkového trhu. Až rodičům padá brada nad jejich znalostmi. Martinka dokáže levou zadní popsat, co která hračka provádí. Není divu, jakmile se na obrazovce objeví nějaká novinka, předhání se s Vojtíškem, kdo první vykřikně onu větu,"Tohle bysem chtěél/la pod stromečéék!" Chodí to u Vás také tak? Myslím si, že ano. Děti jsou moc chytlavé. Jenom, kdyby ty hračky vydržely jako za našich mladých časů.
Dnes jsem příliš nefotil, proto se spokojte s dětičkama sledujícíma televizi. Právě sledovaly od strejdy zapůjčené DVD s titulem Scooby Doo in Arabian Nights. Ta originálka disponuje pouze zvukem v angličtině a švédštině. Titulky jsou ovšem české, jenomže dětičky neumějí číst. Tak na to koukají a učí se anglicky. To DVD má ještě jednu zvláštnost - je hratelné z obou stran. Pokaždé v jiném jazyce ;-)
Co se týče vánoční výzdoby, Martinka se těší, až budeme věšet žárovičky na venkovní stromy. Má to však malý háček - ještě musím některé žárovičky povyměňovat. Mám to vlastní výroby na bezpečných dvacetčtyři voltů, narozdíl od těch řetězů, které přivezla teta z ameriky. Tam používají i na ven běžné síťové napětí ze zásuvky - 115 voltů. To mám ovšem vyřešené, neboť našich dvěstětřicet transformuji(Jak jinak, než transformátorem) na americké parametry. Trafo navíc oddělí naši síť a tak je to celé naprosto bezpečné. Stejně navíc umisťuji žárovičky dostatečně vysoko. Nejenom kvůli nebezpečnému dotyku, ale aby je někdo náhodou nepotáhl ;-)
Včerejší nahazovací zednické práce pokračovaly i dnes. Zbývalo sanační omítku přeštukovat. Za tím účelem jsem se odpoledne zastavil ve stavebninách. Bohužel, sanační štukovou omítku nevedou. Naštěstí mi nabídli velice skvělou náhradu - jedná se o sanační chemickou přísadu do normální malty - Balsan. Prý to funguje a sympatická je i cena - 130,- Kč. Na jeden 40kg-mový pytel malty stačí 0,3l té přísady. Takže jsem nakonec ušetřil a navíc mohu zpracovat zbylý vápenný štuk v pytli :-) To víte, zedník amatér ;-)

Verze pro tisk...

Přidat komentář...


Zobrazit stránku:  1  2  3  

 Aktuálně
Doma - Novinky
24.5.2007
 (8317) Nové čerpadlo k pískovému filtru......
21.11.2006
 (7391) Djerba - výlet na pirátské lodi...
03.10.2006
 (6262) Jak je to s alkoholem v Tunisku...

Webmaster

27.2.2006
 (41680) Analogové video na DVD...

 Rodinné stránky
MojeMiminko.cz - vše pro Vaše nejmilovanější
moje-miminko.cz
Mimísek.cz - dovolené s dětmi, plavání, tábory
Mimísek.cz
Hubnutí.mimísek.cz - cvičení na hubnutí pro ženy
Hubnutí.mimísek.cz
ČeskýKutil.cz - internetový hobby magazín pro celou rodinu
CeskyKutil.cz - inspirace pro vaší zahradu
Triberusky.cz - Bazárek u tří berušek
Triberusky.cz
Emimino.cz
vše o dětech, rodina...
eMIMINO.cz
Rodina.cz - rodina, děti a více zajímavostí
Rodina OnLine
Sexus.cz - o sexu konečně slušně
Sexus.cz


 Odkazy
Quick klubko -
klubko maminky a děti
Klubko maminky a dětičky
AltaVista.com -
portál - vyhledávač
AltaVista
Google.com -
vyhledávač - umí česky
Goooogle
Yahoo.com -
portál - vyhledávač
Yahoo!
Geocities.com -
Yahoo! - webhosting
Tvoje místo na netu
msn - Atlas.com -
portál - vyhledávač
Atlas
Quick.cz -
portál - vyhledávač
Rychlejší než šnek
Seznam.cz -
portál - vyhledávač
Najdu tam co neznám
© LTX 2001 - 2024  Všechna práva vyhrazena
Kontaktujte nás na: webmaster(zavináč)emartinka(tečka)cz nebo dopisy(zavináč)emartinka(tečka)cz


[CNW:Counter] TOPlist